Arūnas Barkus

arunas_nuotraukaDocentas dr. Arūnas Barkus – gydytojas, anatomas ir antropologas. 1983 m. baigė Elektrėnų 1-ą vidurinę mokyklą, 1983-1990 m. studijavo Vilniaus universiteto Medicinos fakultete, įgijo gydytojo kvalifikaciją. Nuo 1990 pradėjo dirbti Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedroje, kurioje iki 2000 metų dirbo vyresniuoju laborantu, asistentu, studijavo doktorantūroje. 2000 metais apginta biomedicinos mokslų srities daktaro disertacija „Dabartinės lietuvių populiacijos krūminių dantų odontoglifinė charakteristika“. Po disertacijos gynimo dirbo lektoriumi, o nuo 2007 metų iki šiol – docentu. 2008-2015 metais dirbo VU Medicinos fakulteto bendrųjų reikalų ir plėtros prodekanu. 2013 metais suteiktas Vilniaus universiteto docento pedagoginis vardas. Skaito žmogaus anatomijos paskaitas medicinos ir odontologijos programų studentams, neuroanatomijos paskaitas psichologijos ir neurobiologijos programų studentams (Filosofijos ir Gamtos mokslų fakultetuose), žmogaus biologijos ir antropologinės odontologijos paskaitas odontologijos programos studentams. Mokslinių interesų sritis – fizinė antropologija. Dalyvauja dabartinių Lietuvos gyventojų ir praeities populiacijų antropologiniuose tyrimuose. Kitos veiklos kryptys: žmogaus anatomija, teismo medicina, statistikos taikymai biomedicinos moksluose. Lietuvos morfologų draugijos, Lietuvos archeologų draugijos, Europos antropologijos asociacijos narys. Kalba anglų, vokiečių, rusų, lenkų kalbomis.