Žydrūnė Miliauskienė

miliauskiene_nuotraukaDocentė dr. Žydrūnė Miliauskienė – 1998 m. baigė Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultetą, biologijos mokslų magistrantūrą ir pradėjo dirbti Vilniaus universiteto Medicinos fakultete. 2005 m. apgynė disertaciją tema „Senųjų Lietuvos gyventojų biologinės būklės ir sveikatos rodikliai“, įgijo medicinos mokslų daktarės laipsnį. Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedroje nuo 2011 m. dirba docente, dėsto anatomiją, histologiją ir biologinę antropologiją Medicinos ir Istorijos fakulteto studentams. Mokslinių tyrimų sritys – paleopatologija, dantų ligos, nespecifiniai streso indikatoriai. Nuo 1998 m. dalyvauja Lietuvos kapinynų antropologiniuose tyrimuose. Yra Europos antropologų asociacijos, Tarptautinės paleopatologų asociacijos, Lietuvos morfologų draugijos narė.