Vytautas Tutkus

Docentas dr. Vytautas Tutkus – gydytojas chirurgas, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos centro gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) docentas. VU MF dirba nuo 1990 m. 2011 m. apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Kelio sąnario meniskų pažeidimai: klinikiniai, amžiniai ir lytiniai ypatumai bei sąsajos su blauzdikaulio atraminio paviršiaus morfologija“. Nuo 2013 m. – docentas. Mokslinio darbo sritis – rekonstrukcinė chirurgija, plaštakos sužalojimai, amputuotų galūnių replantacija, taukinės panaudojimas rekonstrukcinėse operacijose, sąnarių ligų artroskopinis gydymas, judėjimo sistemos klinikinė ir funkcinė anatomija. 1990 m. kartu su JAV chirurgu J. Baldwin‘u atliko pirmąsias Lietuvoje artroskopines menisko pašalinimo operacijas, priekinio kryžminio raiščio plastiką, o 1994 m. – savarankiškai pradėjo peties sąnario artroskopines operacijas. Stažavosi Danijoje, Italijoje, JAV, Švedijoje, Ukrainoje, Vokietijoje. Dalyvavo tarptautinėse plastinių chirurgų bei sporto traumos ir artroskopijos chirurgų konferencijose įvairiose šalyse (Austrijoje, Danijoje, Estijoje, Italijoje, JAV, JK, Kroatijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Vengrijoje, Vokietijoje ir kt.). Įkūrė Lietuvos artroskopijos chirurgų asociaciją, jos pirmasis prezidentas (1995-2001 m.). Dalyvauja įvairių mokslinių ir profesinių organizacijų veikloje: Lietuvos plastikos ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos narys, Lietuvos ortopedų traumatologų draugijos narys, Lietuvos artroskopijos chirurgų asociacijos narys, Europos kelio sąnario ir sporto traumos draugijos narys (ESSKA, European society of sports traumatology, knee surgery and arthroscopy), tarptautinės kelio sąnario ir sporto traumos draugijos narys (ISAKOS, international society of arthroscopic, knee surgery and orthopedic sports medicine). Aktyviai domisi medicinine bioetika (ilgametis Lietuvos bioetikos komiteto narys). 1988 m. liepos mėn. 21 d. Valstybinių mokslo ir technikos premijų komiteto prie Lietuvos ministrų tarybos sprendimu kartu su kitais gydytojais skirta Lietuvos valstybinė premija už rekonstrukcinės mikrochirurgijos darbų ciklą.