Renata Šimkūnaitė-Rizgelienė

Foto_RRProfesorė dr. Renata Šimkūnaitė-Rizgelienė – medicinos mokslų daktarė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros docentė. 1990 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto pediatrijos studijų programą. Nuo 1990 m. rugsėjo 1 d. iki dabar dirba VU MF Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedroje. 1996 m. apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „“Galūnės skeleto ir sąnarių morfogenezė (eksperimentinis tyrimas)", 2005 m. jai suteiktas docentės pedagoginis vardas. Doc. dr. R. Šimkūnaitė-Rizgelienė dėsto Žmogaus histologijos dalyką Medicinos ir Odontologijos studijų programų studentams (studijuojantiems lietuvių ir anglų kalbomis), veda Klinikinės embriologijos ir Žmogaus histologijos ir embriologijos ciklus genetikos ir teismo medicinos rezidentams. Yra publikavusi virš 70 straipsnių enciklopediniuose leidiniuose, kartu su bendraautoriais - virš 30 straipsnių mokslinėje spaudoje, yra 4 metodinių leidinių autorė, 7 vadovėlių ir mokomųjų knygų bendraautorė. Mokslinių interesų kryptys: žmogaus raida, embriologija, teratologija, įgimtos raidos ydos, galūnių ir veido morfogenezė. Tobulinosi Švedijoje, Jungtinėje karalystėje, Latvijoje. Nuo 2005 iki 2015 m. buvo VU MF Egzaminų apeliacinės komisijos pirmininkė. Nuo 1990 m. iki dabar yra Lietuvos morfologų draugijos narė (nuo 2010 iki 2015 m. draugijos pirmininkė), nuo 2004 m. iki dabar yra Medicinos studijų programos komiteto narė.