Violeta Žalgevičienė

Profesorė dr. Violeta Žalgevičienė – medicinos mokslų daktarė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros docentė. 1973 m. baigė Lazdijų vidurinę, 1975 m. - Vilniaus Medicinos mokyklą. Nuo 1975 m. dirbo Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros laborante. 1988 m. baigė VU Gamtos mokslų fakultetą. Iki 1996 m. dirbo vyr. laborante ir dėstytoja-valandininke, 1996-2001 m. - asistente. 2000 m. apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją. Nuo 2000 m. – lektorė, nuo 2008 m. – docentė. Skaito paskaitas ir veda laboratorinius darbus medicinos ir odontologijos studijų programų studentams, paruošė ir išleido mokomųjų knygų ir metodinę iliustracinę medžiagą (CD). Kvalifikaciją kėlė įvairiose stažuotėse, taip pat ir Valjadolido universitete (Ispanija). Darbui su laboratoriniais gyvūnais įgijo C kvalifikacinę kategoriją. Nuo 1996 m. vykdo ir vadovauja moksliniams projektams kartu su Vilniaus Onkologijos instituto Biomedicinos fizikos laboratorijos, VU Biochemijos instituto Biologinio skyriaus, VU Patologijos centro ir kitų VU fakultetų mokslininkais; vadovauja socialiniams projektams, kurių partneriai yra  Vilniaus Dailės Akademijos, VU Nacionalinio vėžio instituto, VU Medicinos ir Gamtos mokslų fakultetų dėstytojai ir studentai. Vadovauja magistriniams, bakalauriniams bei kursiniams darbams, dalyvauja doktorantūros egzaminų komisijose, konsultuoja doktorantus, recenzuoja bakalauro bei magistro darbus, vadovauja Medicinos ir Gamtos mokslų fakultetų studentų moksliniams darbams, dalyvauja Lietuvos ir tarptautinėse konferencijose. Paskelbė per 50 mokslinių straipsnių (iš jų 8 ISI Web of Science leidiniuose, 9 su studentais),  rezultatus skelbia Lietuvos ir tarptautinėse konferencijose, populiarius pranešimus skaito Lietuvos miestų bendruomenėms, įvairių mokyklų moksleiviams, VU vaikų universiteto vaikams, dalyvauja projekte „Tyrėjų naktis". Docentė yra Lietuvos morfologų draugijos narė, Balt-LASA narė, projekto „Drąsinkime ateitį" garbės galerijos narė ir Lietuvos „Soroptima“ klubų sąjungos viceprezidentė.